Kumaşa Son Dokunuş

Kumaşa Son Dokunuş

Bitim işlemleri, genel olarak kumaşa istenen özelliği kazandırmak için uygulanan mekanik ve kimyasal işlemlerdir.

YUMUSAK APRE :  Ürüne yumuşak bir tutum vermek için yapılan kimyasal apre işlemidir. Renklendirme sonrası ürünün gördüğü işlemler sonucu sert bir tutum oluşacağından yumuşatma işlemi yapılmaktadır. Yumuşatma apresi renklendirme sonrası ürün formu, elyaf cinsi, kullanım alanı gözetmeksizin uygulanan bir apre işlemidir.

SİLİKON APRE :  Silikon Yumuşatıcı ile Apre Uygulaması Silikonlu yumuşatıcı maddelerle kumaşa parlak ve canlı bir yüzey görünümünün yanında kaygan ve yumuşak bir tuşe kazandırılır

SILKY TOUCH APRE : Bu apremiz daha kaygan ve yumuşak kumaşlar elde etmek için uyguladığımız bir apredir. Parlaklık görünümü yıkamaya dayanıksız olup, kayganlık 5-10 yıkamaya dayanıklıdır.

FLORO CARBON APRE :  Florokarbon bileşikleri, kumaşların hava ile arasındaki yüzey enerjisini düşürür ve sıvı ile kumaş arasındaki yüzey gerilimini arttırır. Bu sayede kumaşlara iyi bir su iticilik özelliği kazandırılır.

ANTİMİKROBİYAL (ANTİBAKTERİYEL) APRE :Antimikrobiyal bitim işlemlerinde, tekstil ürününe antimikrobiyal maddeler aktarılarak mikroorganizmaların etkinlikleri durdurulur. Bu işlemlerin sonucunda, rahatsız edici kokuların oluşumu, enfeksiyon ve reenfeksiyon oluşumu, lif materyallerinin zarar görmesi önlenir.

EASY CARE  APRE : Pamuklu gibi kolay kırışan mamullerin buruşmasını önlemek için uygulanan bir apre çeşididir. Günümüzde rahatlık ve kolay kullanım ön plana çıktığından, bu apre son derece önem kazanmıştır.Special Ofers For Subscribers

Ten Percent Member Discount

Subscribe to our newsletters now and stay up to date with new collections, the latest lookbooks and exclusive offers.